S. Akoh in 2020
| Full name | Sunday Akoh |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Sertanense |
| Position | Defender |
| Height | 188 cm |
| Weight | 88 kg |
| Currently Injured | No |
S. Akoh 2020 Appearances
| Appearances | 21 |
|---|---|
| Starts | 21 |
| Substitutions | 0 |
| Substituted | 1 |
| Minutes | 1885 |
| Goals | 3 |
| Full name | Sunday Akoh |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Sertanense |
| Position | Defender |
| Height | 188 cm |
| Weight | 88 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 21 |
|---|---|
| Starts | 21 |
| Substitutions | 0 |
| Substituted | 1 |
| Minutes | 1885 |
| Goals | 3 |