Ruan in 2017
| Full name | Ruan Carlos da Silva |
|---|---|
| Age | 34 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Passo Fundo |
| Position | Defender |
| Height | 172 cm |
| Weight | 69 kg |
| Currently Injured | No |
Ruan 2017 Appearances
| Appearances | 5 |
|---|---|
| Starts | 4 |
| Substitutions | 1 |
| Substituted | 1 |
| Minutes | 375 |
| Goals | 0 |
| Full name | Ruan Carlos da Silva |
|---|---|
| Age | 34 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Passo Fundo |
| Position | Defender |
| Height | 172 cm |
| Weight | 69 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 5 |
|---|---|
| Starts | 4 |
| Substitutions | 1 |
| Substituted | 1 |
| Minutes | 375 |
| Goals | 0 |