Ruxi in 2022
| Full name | Roger Bonet Badía |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Spain |
| Club | Inter Turku |
| Position | Defender |
| Height | 180 cm |
| Weight | 75 kg |
| Currently Injured | No |
Ruxi 2022 Appearances
| Appearances | 27 |
|---|---|
| Starts | 27 |
| Substitutions | 0 |
| Substituted | 2 |
| Minutes | 2428 |
| Goals | 3 |
| Full name | Roger Bonet Badía |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Spain |
| Club | Inter Turku |
| Position | Defender |
| Height | 180 cm |
| Weight | 75 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 27 |
|---|---|
| Starts | 27 |
| Substitutions | 0 |
| Substituted | 2 |
| Minutes | 2428 |
| Goals | 3 |