R. Gomis in 2017
| Full name | Roger Gomis |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Senegal |
| Club | FC Mariupol |
| Position | Midfielder |
| Height | 180 cm |
| Weight | 72 kg |
| Currently Injured | No |
R. Gomis 2017 Appearances
| Appearances | 4 |
|---|---|
| Starts | 2 |
| Substitutions | 2 |
| Substituted | 0 |
| Minutes | 225 |
| Goals | 0 |
| Full name | Roger Gomis |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Senegal |
| Club | FC Mariupol |
| Position | Midfielder |
| Height | 180 cm |
| Weight | 72 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 4 |
|---|---|
| Starts | 2 |
| Substitutions | 2 |
| Substituted | 0 |
| Minutes | 225 |
| Goals | 0 |