M. Pieńczak in 2022
| Full name | Mateusz Pieńczak |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Poland |
| Club | Cracovia Krakow |
| Position | Defender |
| Height | 189 cm |
| Weight | 74 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Mateusz Pieńczak |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Poland |
| Club | Cracovia Krakow |
| Position | Defender |
| Height | 189 cm |
| Weight | 74 kg |
| Currently Injured | No |