K. Chongo in 2017
| Full name | Kabaso Chongo |
|---|---|
| Age | 31 |
| Nationality | Zambia |
| Club | TP Mazembe |
| Position | Defender |
| Height | 179 cm |
| Weight | 76 kg |
| Currently Injured | No |
K. Chongo 2017 Appearances
| Appearances | 8 |
|---|---|
| Starts | 7 |
| Substitutions | 1 |
| Substituted | 0 |
| Minutes | 690 |
| Goals | 0 |
| Full name | Kabaso Chongo |
|---|---|
| Age | 31 |
| Nationality | Zambia |
| Club | TP Mazembe |
| Position | Defender |
| Height | 179 cm |
| Weight | 76 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 8 |
|---|---|
| Starts | 7 |
| Substitutions | 1 |
| Substituted | 0 |
| Minutes | 690 |
| Goals | 0 |