K. Bua in 2015
| Full name | Kevin Bua |
|---|---|
| Age | 29 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Zurich |
| Position | Midfielder |
| Height | 180 cm |
| Weight | 76 kg |
| Currently Injured | No |
K. Bua 2015 Appearances
| Appearances | 30 |
|---|---|
| Starts | 19 |
| Substitutions | 11 |
| Substituted | 5 |
| Minutes | 1967 |
| Goals | 6 |
| Full name | Kevin Bua |
|---|---|
| Age | 29 |
| Nationality | Switzerland |
| Club | FC Zurich |
| Position | Midfielder |
| Height | 180 cm |
| Weight | 76 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 30 |
|---|---|
| Starts | 19 |
| Substitutions | 11 |
| Substituted | 5 |
| Minutes | 1967 |
| Goals | 6 |