J. Poiso in 2022
| Full name | Anthony Joel Poiso Follentti |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Liverpool Montevideo |
| Position | Defender |
| Height | 177 cm |
| Weight | 81 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Anthony Joel Poiso Follentti |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Liverpool Montevideo |
| Position | Defender |
| Height | 177 cm |
| Weight | 81 kg |
| Currently Injured | No |