J. Lis in 2022
| Full name | Jakub Lis |
|---|---|
| Age | 21 |
| Nationality | Poland |
| Club | Motor Lublin |
| Position | Midfielder |
| Height | 178 cm |
| Weight | 66 kg |
| Currently Injured | No |
J. Lis 2022 Appearances
| Appearances | 20 |
|---|---|
| Starts | 14 |
| Substitutions | 6 |
| Substituted | 7 |
| Minutes | 1266 |
| Goals | 3 |
| Full name | Jakub Lis |
|---|---|
| Age | 21 |
| Nationality | Poland |
| Club | Motor Lublin |
| Position | Midfielder |
| Height | 178 cm |
| Weight | 66 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 20 |
|---|---|
| Starts | 14 |
| Substitutions | 6 |
| Substituted | 7 |
| Minutes | 1266 |
| Goals | 3 |