J. Kauss in 2014
| Full name | Jānis Kauss |
|---|---|
| Age | 30 |
| Nationality | Latvia |
| Club | Metta / LU |
| Position | Defender |
| Height | 185 cm |
| Weight | 85 kg |
| Currently Injured | No |
J. Kauss 2014 Appearances
| Appearances | 16 |
|---|---|
| Starts | 14 |
| Substitutions | 2 |
| Substituted | 2 |
| Minutes | 1242 |
| Goals | 0 |
| Full name | Jānis Kauss |
|---|---|
| Age | 30 |
| Nationality | Latvia |
| Club | Metta / LU |
| Position | Defender |
| Height | 185 cm |
| Weight | 85 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 16 |
|---|---|
| Starts | 14 |
| Substitutions | 2 |
| Substituted | 2 |
| Minutes | 1242 |
| Goals | 0 |