J. Gorter in 2019
| Full name | Jay Gorter |
|---|---|
| Age | 23 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | GO Ahead Eagles |
| Position | Goalkeeper |
| Height | 190 cm |
| Weight | 79 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Jay Gorter |
|---|---|
| Age | 23 |
| Nationality | Netherlands |
| Club | GO Ahead Eagles |
| Position | Goalkeeper |
| Height | 190 cm |
| Weight | 79 kg |
| Currently Injured | No |