Gabriel Cruz in 2025
| Full name | Gabriel Cruz Ribeiro Lourenço |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Botafogo SP |
| Position | Midfielder |
| Height | 187 cm |
| Weight | 83 kg |
| Currently Injured | No |
Gabriel Cruz 2025 Appearances
Other Seasons
| Full name | Gabriel Cruz Ribeiro Lourenço |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Brazil |
| Club | Botafogo SP |
| Position | Midfielder |
| Height | 187 cm |
| Weight | 83 kg |
| Currently Injured | No |