Emir Alihodzic in 2016
| Full name | Emir Alihodzic |
|---|---|
| Age | 29 |
| Nationality | Bosnia and Herzegovina |
| Club | Seattle Sounders |
| Position | Defender |
| Height | 183 cm |
| Weight | 77 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Emir Alihodzic |
|---|---|
| Age | 29 |
| Nationality | Bosnia and Herzegovina |
| Club | Seattle Sounders |
| Position | Defender |
| Height | 183 cm |
| Weight | 77 kg |
| Currently Injured | No |