D. Urda in 2021
| Full name | Danïyar Urda |
|---|---|
| Age | 20 |
| Nationality | Kazakhstan |
| Club | Kairat U19 |
| Position | Defender |
| Height | 184 cm |
| Weight | 78 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Danïyar Urda |
|---|---|
| Age | 20 |
| Nationality | Kazakhstan |
| Club | Kairat U19 |
| Position | Defender |
| Height | 184 cm |
| Weight | 78 kg |
| Currently Injured | No |