D. Owoahene-Akyeampong in 2023
| Full name | Denzel Owoahene-Akyeampong |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | England |
| Club | Charlotte Independence |
| Position | Defender |
| Height | 175 cm |
| Weight | 72 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Denzel Owoahene-Akyeampong |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | England |
| Club | Charlotte Independence |
| Position | Defender |
| Height | 175 cm |
| Weight | 72 kg |
| Currently Injured | No |