A. Ripa in 2022
| Full name | Axel Nahuel Ripa González |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Deportivo Maldonado |
| Position | Midfielder |
| Height | 175 cm |
| Weight | 73 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Axel Nahuel Ripa González |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Uruguay |
| Club | Deportivo Maldonado |
| Position | Midfielder |
| Height | 175 cm |
| Weight | 73 kg |
| Currently Injured | No |