Alexandre Brito in 2022
| Full name | Alexandre Miguel Soares Carvalho Brito |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Sporting CP U19 |
| Position | Midfielder |
| Height | 190 cm |
| Weight | 70 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Alexandre Miguel Soares Carvalho Brito |
|---|---|
| Age | 19 |
| Nationality | Portugal |
| Club | Sporting CP U19 |
| Position | Midfielder |
| Height | 190 cm |
| Weight | 70 kg |
| Currently Injured | No |