A. Umar in 2013
| Full name | Aminu Umar |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Samsunspor |
| Position | Attacker |
| Height | 174 cm |
| Weight | 72 kg |
| Currently Injured | No |
A. Umar 2013 Appearances
| Appearances | 36 |
|---|---|
| Starts | 36 |
| Substitutions | 0 |
| Substituted | 10 |
| Minutes | 3011 |
| Goals | 7 |
| Full name | Aminu Umar |
|---|---|
| Age | 28 |
| Nationality | Nigeria |
| Club | Samsunspor |
| Position | Attacker |
| Height | 174 cm |
| Weight | 72 kg |
| Currently Injured | No |
| Appearances | 36 |
|---|---|
| Starts | 36 |
| Substitutions | 0 |
| Substituted | 10 |
| Minutes | 3011 |
| Goals | 7 |