A. Sharipov in 2025
| Full name | Abdullo Sharipov |
|---|---|
| Age | 21 |
| Nationality | Tajikistan |
| Club | CSKA Pomir |
| Position | Midfielder |
| Height | 178 cm |
| Weight | 70 kg |
| Currently Injured | No |
| Full name | Abdullo Sharipov |
|---|---|
| Age | 21 |
| Nationality | Tajikistan |
| Club | CSKA Pomir |
| Position | Midfielder |
| Height | 178 cm |
| Weight | 70 kg |
| Currently Injured | No |